top of page
Методичний апарат

Екологи + Літератори = ...

Автори:

викладач біології, екології Людмила Сергіївна Токшелукова;

викладач української мови та літератури Лариса Михайлівна Рябич

​ІНТЕГРОВАНИЙ УРОК УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ ТА ЕКОЛОГІЇ

Тип уроку: еколого-літературна подорож.

Мета уроку: формувати в учнів екологічну культуру; стимулювати пізнавальний інтерес, бажання активно включатися у роботу з охорони й захисту об’єктів природи; розвивати емоційне сприйняття через поетичне слово; виховувати бережливе ставлення до навколишнього середовища.

Методична мета: продемонструвати доцільність використання інтерактивних технологій (відеовізуалізація) з метою активізації пізнавальної діяльності учнів щодо екологічного виховання.

Очікувані результати:

учні знають:

  • екологічні терміни;

  • види забруднення навколишнього середовища;

  • шляхи забруднення навколишнього середовища.

учні вміють:

  • дотримуватися правил екологічної культури;

  • аналізувати причинно-наслідкові зв’язки виникнення екологічного забруднення.

Методи та прийоми:

  • розповідь, бесіда, дослідження, відеовізуалізація, віртуальна подорож, ситуативне навчання; літературне конструювання, фотогалерея, літературний калейдоскоп, «Банк усіляких цікавинок», вікторина.

Методичне, дидактичне та технічне забезпечення: ноутбук, відеопроектор, екран, колонки, мікрофони, презентації «Двоколірний вірш», «Болять мені Землі глибокі рани», відео «Забруднення природи», «Деївське сміттєзвалище», «Індіанець», мультфільми «Про сміття», «Не про це».

Міжпредметні зв`язки: біологія, екологія; українська література; українська мова; географія, основи енергоефективності.

Епіграф:                               Зупинися, людино, на мить…

                                                          І відчуй, як планеті болить…

 

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент (1 хв.).

1.1. Вступне слово.

ІІ. Момент актуалізації уваги аудиторії (2 хв.).

2.1. Оголошення теми та епіграфа позаурочного заходу.

2.2. Постановка проблемного запитання: Що кожен з нас може зробити, щоб змінити світ на краще і зберегти навколишнє середовище для прийдешніх поколінь?

2.3. Представлення учасників подорожі: «Група екологів», «Група літераторів».

ІІІ. Еколого-літературна подорож «Екологи + літератори = …» (35 хв.).

3.1. Перша сторінка «Крик Землі».

3.2. Друга сторінка «Екологічне дослідження».

3.3. Третя сторінка «Еколого-літературна вікторина».

3.4. Четверта сторінка «Літературне конструювання».

3.5. П’ята сторінка «БУЦІНКА».

3.6. Шоста сторінка «Фотогалерея «Екологічний бумеранг»».

3.7. Сьома сторінка «Літературний калейдоскоп».

3.8. Восьма сторінка «Екологічна стежина Кременчука».

ІV. Заключна частина. (2 хв.).

4.1. Підведення підсумків. Обговорення проблемного запитання.

4.2. Заключне слово.

 Презентація_головна

bottom of page