Енергоефективність зварювального виробництва
Автор:
викладач професійно-теоретичної підготовки
Ірина Григорівна Кабаченко
Урок №-__
Предмет: основи зварювання плавленням та термічного різання (професійно – теоретична підготовка кваліфікованих робітників з професії «Зварник»).
Тема програми №3. Обладнання постів для ручного і механізованого зварювання плавленням та термічного різання (24 год.).
Тема уроку №24. Класифікація традиційних та енергозберігаючих джерел живлення зварювальної дуги і вимоги, що ставляться до них (1 год.).
Мета уроку:
навчальна – поглибити та розширити діапазон знань учнів щодо джерел живлення зварювальної дуги, формувати діловий стиль спілкування у практично-професійній діяльності в умовах міжособистісного спілкування;
розвивальна – розвивати в учнів навички аналітичного, критичного, творчого мислення; формувати позитивні якості особистості, активну життєву позицію учня в колективі та суспільстві:
виховна – сприяти патріотичному та екологічному вихованню;
Очікувані результати:
учні знають: основні визначення і поняття, склад посту для ручного та механізованого дугового зварювання різними способами; призначення джерел живлення зварювальної дуги;
учні вміють: користуватися окремими видами технічної і конструкторсько-технологічної документації, читати умовне позначення зварювального обладнання.
Тип уроку: урок узагальнення і систематизації нових ЗУН.
Вид уроку: урок – ділова гра.
Форми, методи, прийоми: повідомлення, бесіда; випереджальні завдання, тестування, рольова гра «Квартальний звіт у науково-дослідному інституті», «Дайджест», пояснення, демонстрація відеороликів.
Дидактичне та матеріально-технічне забезпечення: ноутбук, відеопроектор, екран, колонки, презентація «Класифікація джерел живлення», відео «Конструктивні особливості зварювальних джерел живлення».
Міжпредметні зв`язки: матеріалознавство, охорона праці, інформаційні технології, електротехніка з основами електроніки.
Методична мета: показати значення рольової гри не тільки як засобу оптимізації і стимуляції процесу навчання, але і як важливого аспекту психологічного комфорту і створення умов для розкриття творчих здібностей.
Інформаційні джерела: І.В. Гуменюк «Технологія дугового зварювання»
Треба зазначити, що між грою і роботою немає великої різниці.
В кожній грі є насамперед робоче зусилля думки
А.С. Макаренко
ХІД УРОКУ
1. Організаційна частина (2 хв.)
1.1 Перевірка готовності учнів до уроку.
1.2 Перегляд фрагменту «Гордість України. Зварка Патона».
2. Актуалізація опорних знань (7 хв.).
2.1 Бесіда «Значення енергозбереження на підприємстві за сучасних умов господарювання».
2.2 Перегляд відеофрагменту «Нарада».
2.3 Розподіл групи на підгрупи.
2.4 Тестування.
3. Мотивація навчальної діяльності учнів (3 хв.)
3.1. Повідомлення теми програми і уроку, навчальної мети уроку.
3.2. Цільова установка уроку.
4. Формування нових знань (вмінь) (20 хв.)
4.1. Звіт відділу маркетингу: Розмаїття зварювального обладнання на сучасному ринку. Перегляд відео «Розмаїття зварювальних апаратів».
4.2. Звіт відділу традиційного обладнання: Класифікація зварювальних джерел живлення. Перегляд відео «Конструктивні особливості зварювальних апаратів».
4.3. Звіт відділу "Екотренд": Вимоги сучасності чи модний тренд.
4.4. Звіт відділу модернізованого обладнання: Універсальне зварювальне обладнання.
4.5. Дайджест світових лідерів зварювального устаткування.
5. Узагальнення і систематизація знань (13 хв.)
5.1 «Турнір керівників відділів» (метод створення відчуття успіху).
5.2 «Вірю – не вірю» (метод стимулювання обов’язку і відповідальності).
5.3 «Тематичний забіг» (метод швидкого контролю засвоєння нових знань).
6. Підведення підсумків ( 3 хв.)
6.1. Аналіз діяльності учнів у процесі всього уроку
6.2. Повідомлення та обґрунтування оцінок
6.3. Повідомлення домашнього завдання та пояснення етапів його виконання