top of page

Тема. КОРОЛІВСТВО КРИВИХ ДЗЕРКАЛ (60 хв.)

Епіграф заходу: «Дорога цивілізації вимощена консервними банками»

Альберто Моравіа

Мета заходу: привернути увагу до актуальної екологічної проблеми сучасності – засміченості Землі, активізувати участь підростаючого покоління у процесі вирішення екологічних проблем; формувати свідомість молоді щодо причетності кожного до проблем навколишнього середовища; прививати навички сортування сміття як національної ідеї.

Очікувані результати:

учні знають:

  • типи сміття, їх екологічний цикл;

  • методи сортування сміття та способи його переробки;

  • причини утворення небезпечних сміттєвих об’єктів;

учні вміють:

  • проводити причинно-наслідковий аналіз виникнення сміттєвих катастроф;

  • сортувати сміття;

  • перетворювати вторинні ресурси в мистецтво.

Методична мета:

  • довести ефективність використання авторського електронного ресурсу, зокрема, мультимедійних матеріалів, з метою заощадження часу на уроці та створення емоційно-привабливого тла заходу;

  • продемонструвати методику створення та використання авторського веб-квесту як одного із шляхів удосконалення системи роботи з питань інтеграції екологічної освіти в навчально-виховний процес та придбання учнями необхідного рівня знань з енергоефективності для формування нового світогляду на проблему збереження навколишнього середовища.

Тип позаурочного заходу: віртуальна екологічна подорож.

Забезпечення заходу: мультимедійна презентації «Королівство кривих дзеркал» до якої входять експрес-проекти: «Тихоокеанський смітник», «ТОП-5», «Музей «TRASH»», «Журналістське розслідування»; веб-квест «Королівство кривих дзеркал» (http://haychina.wixsite.com/vpu7); магнітна дошка; мультимедійна техніка; відеофрагменти «Місто-пекло Агбогблоши», «Стихійний смітник у Кам’яних потоках», «Острів Семакау», «Тихоокеанська пляма», «Деївське сміттєзвалище»; соціальний відеоролик «Україна не смітник»; імітаційна наочність: екомагніти.

Методи та прийоми:

  • віртуальна подорож, веб-квест, перевернуте навчання, інсайт-метод;

  • віртуальна карта; відео подорож; стрічка часу; історична сторінка; фактологія; особистий приклад «Зроблено у ВПУ №7»; брудна відеоподорож; пряме включення; розповідь; екологічний флешмоб.

Міжпредметні зв’язки:

  • знання: екологія (життєвий цикл матеріалів, хімічний склад речовин); історія (державні символи (герби) країн світу, давньогрецька міфологія); географія (географічне розташування країн світу);

  • вміння: інформатика та інформаційні технології (робота у графічних та відео- редакторах, використання Microsoft Office, робота в Інтернет-просторі).

ХІД ЗАХОДУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ /1 хв.

ІІ. УСТАНОВЧО-МОТИВАЦІЙНИЙ ЕТАП / 4 хв.

2.1. ВИЗНАЧЕННЯ ПРОБЛЕМИ / 2 хв.

2.2. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ПОДОРОЖІ ТА МАРШРУТУ / 2 хв.

ІІІ. ЕКОЛОГІЧНА ПОДОРОЖ / 46 хв.

3.1. ТОП-5 ЕКОЛОГІЧНО ЧИСТИХ КРАЇН СВІТУ / 10 хв.

3.2. ТИХООКЕАНСЬКИЙ СМІТНИК / 8 хв.

3.3. МУЗЕЙ СМІТТЯ / 18 хв.

3.4. ЖУРНАЛІСТСЬКЕ РОЗСЛІДУВАННЯ «УКРАЇНА→КРЕМЕНЧУК» /10 хв.

IV. РЕФЛЕКТОРНИЙ ЕТАП / 9 хв.

4.1. СЛОВНИК ТЕРМІНІВ / 2 хв.

4.2. ЕКОЛОГІЧНИЙ ФЛЕШМОБ / 7хв.

Королівство кривих дзеркал

Методичний апарат

Автор:

викладач основ енергоефективності

Юлія Миколаївна Хайчіна

bottom of page