Природа не пробачає помилок
Автор:
майстер виробничого навчання Тетяна Володимирівна Манілова
СТРУКТУРА ПОЗАУРОЧНОГО ЗАХОДУ
Тип позаурочного заходу: екологічний проект
Тема. Природа не пробачає помилок
Мета заходу: активізація участі підлітків у проблемах навколишнього середовища; підвищення рівня інформованості учнів щодо екологічної ситуації в Україні та в Кременчуці; усвідомлення учасниками проекту глобальної рівноваги та причетності учнів до екологічних проблем; прищеплювання у підростаючого покоління врівноважених звичок щодо покращення екологічної ситуації в місті та у країні в цілому.
Методична мета: продемонструвати технологію та результативність співпраці педагога та учнів, що сприяють прийняттю і реалізації людиною усвідомлених питань.
Форми, методи, прийоми: виконання пісні, метод постановки проблемного питання та пошуку істини, метод проекту (дослідження, моніторинг, узагальнення), метод дискусії, розповідь з використанням презентації, випереджувальне завдання, відео репортаж, метод нелінійного подання інформації.
Методичне, дидактичне та технічне забезпечення: відео проектор, ноутбук, білий екран, презентація: «Природа не пробачає помилок», музичний супровід, відеоматеріали: «Вирубка лісів - чи є загроза екології в Україні», «Як переробляють папір», «Ким стали люди», «Протягнемо руку назустріч», макулатура.
Міжпредметні зв`язки: біологія і екологія (Тема 3. «Проблема забруднення природного середовища та стійкості геосистем до антропогенних навантажень». Тема уроку № 40: «Категорія забруднення. Основні антропогенні джерела забруднення навколишнього середовища. Стійкість природних і антропогенізованих геосистем»), (Тема 7. «Проблема збереження біотичного ландшафтного різноманіть». Тема уроку № 49: «Категорія біорізноманітне генетичне, вирове і екосистемне біорізноманіття. Природозаповідання як одна із ефективних форм збереження біорізноманіттів»), технології комп’ютерної обробки інформації (Тема 4. «Обробка графічної інформації». Тема уроку № 146: «Підготовка до демонстрації та демонстрація презентації»), (Тема 4. «Обробка графічної інформації». Тема уроку № 174: «Основні правила створення та обробки відеозображення»), охорона праці (Тема 5: «Основи гігієни праці і виробничої санітарії». Тема уроку № 19: «Шкідливі та небезпечні виробничі фактори»).
Хід позаурочного заходу
І. Організаційно - мотиваційний етап
1.1. Людино, отямся…
1.2 Привітання з аудиторією
ІІ. Момент актуалізації уваги аудиторії
2.1 Природа храм чи майстерня, а людина в ній володар чи працівник?
2.2 Екологічні проблеми України
2.3 Оголошення теми і мети позаурочного заходу
ІІІ. Як встигнути на ковчег Ноя?
3.1 Чи можна потонути в смітті
3.2 Від сміття до здобутків один крок
ІV. Почни з себе – зроби світ чистішим