Екологи + Літератори = ...
Автори:
викладач біології, екології Людмила Сергіївна Токшелукова;
викладач української мови та літератури Лариса Михайлівна Рябич
І. Організаційний момент
1.1. Вступне слово.
Викладач екології.
Доброго дня шановні друзі! Сьогодні ми разом з вами помандруємо сторінками еколого-літературного альманаху «Екологи + лірики = …».
Методичний коментар. Позаурочний захід проводиться у вигляді еколого-літературної подорожі сторінками альманаху «Екологи + літератори = …» з використанням інтерактивних технологій (віртуальна подорож, літературне конструювання, фотогалерея, літературний калейдоскоп, «Банк усіляких цікавинок»), що сприяє відеовізуалізації та активізації пізнавальної діяльності учнів щодо екологічного виховання.
Організаційний момент проводиться з метою налаштування учнів на співпрацю та створення дружньої атмосфери.
ІІ. Момент актуалізації уваги аудиторії.
2.1. Оголошення теми та епіграфа позаурочного заходу.
Викладач української літератури.
Темою заходу ми обрали назву альманаху «Екологи + літератори = …», а епіграфом взяли слова поезії «Крик Землі», щоб кожен з вас замислився над тим, про що ж кричить Земля, про що ж вона благає людину – творіння природи.
Методичний коментар. Ведучий оголошує тему заходу та епіграф, акцентуючи увагу на важливості теми заходу, спонукаючи учнів стати активними співучасниками подорожі.
2.2. Постановка проблемного запитання.
Викладач української літератури.
Ми спробуємо разом з вами відповісти на проблемне запитання: «Що кожен з нас може зробити, щоб змінити світ на краще і зберегти навколишнє середовище для прийдешніх поколінь?», запропонуємо своє бачення виходу із ситуації, яка склалася.
Методичний коментар. Постановка проблемного запитання – важливий момент актуалізації уваги аудиторії, який проводиться з метою пробудження інтересу до теми заходу, зацікавленості до дійства та відчуття причетності до розв’язування піднятих екологічних проблем.
2.3. Представлення учасників подорожі: «Група екологів», «Група літераторів».
Викладач екології.
Під час подорожі нам допомагатимуть фахівці, знавці своєї справи екологи (учні групи Е-32) та літератори (учні групи М-11), а об’єднав їх крик Землі про допомогу, тому у нас не буде змагання.
Методичний коментар. Для презентації результатів екологічних та літературознавчих досліджень доцільно сформувати групи «Екологів» та «Літераторів», які вестимуть попередню підготовчу роботу (опрацьовуватимуть друковані та відеоматеріали, проводитимуть опитування учнів ВПУ № 7).
Групи представляє викладач екології.