IV. РЕФЛЕКТОРНИЙ ЕТАП
4.1. СЛОВНИК ТЕРМІНІВ
Рефлексія є невід’ємним і найважливішим компонентом на заході. Вона віддзеркалює бінарний зв'язок між учнями та викладачем: учням дає змогу усвідомити, чого вони навчилися, оцінити власний рівень розуміння й засвоєння почутого та побаченого, порівняти своє сприйняття з думками та поглядами інших, а викладачеві – побачити реакцію учнів на отриману інформацію і внести потрібні корективи у подальшу траєкторію навчально-виховного процесу.
Доцільно етап рефлексії розпочати із закріплення нових термінів, що були розглянуті під час подорожі. Опанування сучасною термінологією – це показник розвитку та інтелекту сучасності особистості.
Учням на екрані пропонуються нові терміни, їх завдання – пригадати значення цих слів.
Словник термінів
-
Рециклінг - вторинна переробка.
-
Рециклюючі матеріали - ті, що піддаються переробці.
-
Гарбологія (від англійського garbage - «сміття») - сміттєлогія, галузь науки про сміття.
-
Trash-made – «зроблено зі сміття», - це нове явище в мистецтві по створенню оригінальних виробів, прикрас, картин, композицій і т.д. з матеріалу, який викинули або збираються винести на смітник.
-
Hay-teak звалище – звалище електроніки.
4.2. ЕКОЛОГІЧНИЙ ФЛЕШМОБ
Королівство кривих дзеркал
Автор:
викладач основ енергоефективності
Юлія Миколаївна Хайчіна
Сміття розкладає людину зсередини. Сміття – знак того, що відсутній порядок у домі чи державі. Безлад перетворить будь-яку корисну річ в сміття. Безлад – це життя без мети!
Викладач підводить підсумок заходу. В учнів на столах лежать еко-магніти, за допомогою яких пройде флешмоб. Учні по черзі виходять до магнітної дошки, читають вислови про екологічну культуру людини і кріплять еко-магніти на дошку.
Викладач завершує захід.
«Що внизу, те й на горі» – говорить древня істина. А в нашому випадку вона означатиме просту річ: що в побуті – те й у свідомості.
Україна – могутня держава. Давайте разом будувати чисте майбутнє.
У природі немає ніякого сміття. Усе, що створила природа, є початком чогось нового. Але ми, люди, у процесі життєдіяльності створюємо сміття, яке не знаємо куди подіти.
В Україні під цілими горами сміття вмирає земля, на якій можна було б вирощувати хліб та сади, а підземні води забруднюються настільки, що жителі сіл черпають зі своїх колодязів не воду, а рідину, в якій знаходиться уся таблиця Менделєєва.
Люди повинні розумно розпоряджатися тим, що приносять в свій дім. Розумне використання ресурсів має увійти у повсякденну звичку. Це досить складно, але такий спосіб життя мусить стати нашою метою, якщо ми хочемо створити суспільство сталого розвитку.
Демонструється авторський відеоролик "Україна - не смітник", виконаний ученицею групи ОП-31.