top of page

IV. ФОРМУВАННЯ НОВИХ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК

4.1. Анкетування учнів

Методичний коментар. На попередньому уроці учням пропонувалося заповнити анкету (додаток), яка допоможе визначити особисте ставлення до збереження природи. Викладач підводить підсумок та дає «ключ анкети», виводить на екран, учні самостійно аналізують результати. Викладач пропонує бажаючим учням, якщо такі будуть, поділитися своїми результатами.

Тема уроку може спонукати учнів до переосмислення своєї позиції ту подальшому змінити результати анкетування.

 

4.2. Словникова робота

Методичний коментар. Словникова робота є обов’язковим видом роботи учнів на уроках англійської мови. Тематика уроку не є новою для учнів, з основними поняттями та визначеннями вони вже зустрічалися на уроках географії, біології та екології тощо. Тому доцільно використати прийом «асоціативний диктант», що полягає в перекладі учнями англійських слів, пов’язаних з екологію, та поясненням викладача їх значення. Застосування прийому «ланцюжок» дає змогу усім учням продемонструвати свої знання та навички з англійської мови. Така «ланцюжкова співпраця» (учень-викладач -…) забезпечує підтримку бінарного зв’язку.

4.3. Розвиток навичок читання, контроль розуміння тексту

Методичний коментар. Учні працюють в парах. Робота в парах є більш ефективною, ніж індивідуальне виконання завдання, так як «об’єднання» зусиль для досягнення результату виховує в учнів навички співпраці та раціонального розподілу «малих завдань», що сприяє більш швидкому виконанню поставлених задач. На виконання завдання відводиться 5 хв.

Завдання: прочитати текст, знайти відповідність перекладених речень серед підкреслених у тексті. Відповіді занести в картку-завдання (додаток).

Do the task: find the correct translation to the sentences.

 

4.4. Розвиток навичок аудіювання

Методичний коментар. Використовуються прийоми «робота в парах» або «робота в трійках», «асоціативні образи». Учні слухають пісню. Кожна пара має текст пісні (додаток) з пропущеними словами та малюнки-асоціативні образи (додаток).

Розвитку творчості, асоціативного мислення сприяє робота з поезією. При роботі з віршами англійською мовою потрібно усвідомлювати кожне слово твору та, порівнюючи його з можливими синонімами, виявити, який новий відтінок смислу, вносить слово, використане поетом, чому саме це слово, а не інше він вибрав. Можна навчити дітей встановлювати внутрішні логічні зв'язки в розгортанні теми поезії. Все це - способи аналізу вірша як особливої художньої форми. А як ми знаємо, вміння аналізувати - одна з складових навчання творчості.

Завдання: замість пропущених слів у тексті підібрати малюнок, що символізує пропущене слово.

Перевірка: викладач виводить на екран текст із пропущеними словами та пропонує учням підняти малюнки-асоціації до пропущених слів. Відповідь виводиться на екран.

Listen to the song «Mother Nature Needs Us» and complete its text with the missing words.

 

4.5. Повторення граматичного матеріалу та неправильних дієслів.

Методичний коментар. Для того, щоб учні грамотно висловлювали свої думки, необхідно систематично проводити роботу по вдосконалення граматичних навичок.

Завдання: у тексті, пов’язаному з екологією, необхідно розкрити дужки, вживаючи неправильні дієслова у правильній формі.

Викладач нагадує структуру речення у минулому неозначеному часі.

Let’s remember some irregular verbs and how to use them. Open the brackets and make these sentences negative and interrogative. Use these formulas:

Формування нових ЗУН

Ecological problems

Автор:

викладач англійської мови

Світлана Сергіївна Іванченко

Анкета

Диктант

Текст

Unknown Track - Unknown Artist
00:00 / 00:00

Аудіювання

Вправа

bottom of page