top of page

Енергоефективність зварювального виробництва

Автор:

викладач професійно-теоретичної підготовки

Ірина Григорівна Кабаченко

Актуалізація опорних знань

2. Актуалізація опорних знань

2.1. Бесіда «Значення енергозбереження на підприємстві за сучасних умов господарювання».

Питання

1 Як Ви розумієте «енергоефективність»?

2. Як потрібно заощаджувати?

Методичний коментар. Бесіда - діалогічний метод навчання, за якого викладач спирається на знання та практичний досвід учнів, за допомогою вдало поставлених питань: спонукає учнів відтворювати раніше набуті знання; підводить їх до розуміння нового або уточнення, поглиблення, розширення відомого; спонукає учнів робити самостійні висновки - узагальнення на основі засвоєного фактичного матеріалу.

Урок розпочинається розповіддю викладача, про мету стратегії енергозбереження в машинобудуванні та металообробці на перспективний період, яка полягає у підвищенні частки високоефективних технологій використання палива та енергії за рахунок удосконалення та впровадження нових технологічних процесів у виробництві продукції машинобудування, зокрема ливарних і термічних печей, зварювального і гальванічного обладнання, металообробних агрегатів тощо.

Для сьогоднішніх учнів важливо опанувати новітні технології і вміти показати свої знання та вміння. Урок побудований в вигляді рольової гри, в ході якої учні виконують різні завдання, які є складовою звітування науково-дослідного інституту.

2.3 Розподіл групи на підгрупи.

Методичний коментар. Викладач звертає увагу учнів на те, що урок побудований у вигляді рольової гри «Квартальний звіт у науково-дослідному інституті». Викладач пропонує учням використати виробничу ситуацію, що імітується в процесі гри, - звітування – яка створюється на прикладі одного з  науково-дослідного інституту і має на меті підбір зварювального обладнання для конкретної ситуації, враховуючи попит ринку. Для цього група розподіляється на ролі:

заступник директора з наукової роботи - контролює режим гри і оцінює якість виконання завдань, консультує (тобто виконує роль інформатора), організує обговорення прийнятих рішень, підводить підсумки гри. (один з присутніх майстрів);

науковий секретар - зафіксовує оцінки за виконання завдань учасниками гри у «журналі». (один з присутніх майстрів);

керівники відділів - 4 найкомпетентніших учнів;

представники відділів - (2-4 учні по черзі або у взаємо-доповненні виконують цю роль).

Члени чотирьох команд, крім своєї функції - усвідомлення своєї ролі у виконанні прийнятого рішення - виконують функцію робітничого контролю за правильністю вибору варіанта рішення і забезпечення при цьому виробничих норм, прав і інтересів членів команди.

Тестування.

Методичний коментар. Тестовий метод перевірки знань спрямований на перевірку засвоєння ключових елементів навчального матеріалу. Він відрізняється більшою об'єктивністю, усуває суб'єктивізм, скорочує час на перевірку, сприяє дотриманню єдності вимог, запобігає випадковості при оцінюванні знань, забезпечує сприйняття учнем оцінки як об'єктивної, дає змогу статистично опрацювати одержані результати.

ТЕСТ

Треба зазначити, що між грою і роботою немає великої різниці.

 В кожній грі є насамперед робоче зусилля думки

А.С. Макаренко

1. Організаційна частина

1.1. Перевірка готовності учнів до уроку.

1.2 Перегляд фрагменту «Гордість України. Зварка Патона».

Методичний коментар. Організаційна частина повинна забезпечити комфортну зовнішню обстановку для роботи та психологічний настрій учнів на активну роботу.

2.2. Перегляд відеофрагменту «Нарада».

 

Методичний коментар. Перегляд відоефрагмента проводиться для активізація творчої діяльності учнів та підводить до мети застосування рольової гри на уроці.

 

bottom of page