top of page

Я - європеєць!..

Автор:

викладач історії

Юлія Петрівна Бажан-Пушкіна

Установчо-мотиваційний етап

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Методичний коментар. Захід відкривається «Одою радості».

Після гімну відбувається вітання з учнями та гостями заходу. Дуже важливо з перших хвилин створити емоційне тло заходу, тому в організаційній частині варто приділити увагу психологічній підготовці учнів до самостійної діяльності, створити атмосферу доброзичливості, взаєморозуміння та довіри (тим більше, якщо педагог, який проводить захід, не знайомий з аудиторією).

ІІ. УСТАНОВЧО-МОТИВАЦІЙНИЙ ЕТАП

2.1. ОЗВУЧЕННЯ ЕПІГРАФУ ЗАХОДУ

Методичний коментар. Викладач повідомляє епіграф заходу та пропонує учням обговорити сказане.

Фужере де Монброн сказав: «Світ схожий на книгу, і той, хто знає тільки свою країну, пройшов у ній лише першу сторінку».

2.2. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ ЗАХОДУ

Методичний коментар. Через окреслення траєкторії мети гри викладач повідомляє тему заходу.

Із метою розширення знань про Європу і країни, що входять до складу ЄС, розвитку громадянської позиції, почуття відповідальності за спільне майбутнє європейського простору, виховання поваги до національних, культурних надбань європейських народів та української нації запрошую Вас взяти участь в інтелектуальній грі «Я – європеєць».

2.3. ВСТУПНА МОТИВАЦІЙНА РОЗПОВІДЬ

Методичний коментар. Вступна мотивація активізує пізнавальну діяльність учнів, сприяє формуванню початкового бажання почути все, що буде сказано, викликає інтерес до процесу пізнання. На даному етапі важливо пояснити вибір тематики заходу. Розповідь, як жива і образна форма викладу, - це сюжетний виклад думки-міркування з приводу певної ситуації, що містить важливу проблему. Вступна розповідь викладача зумовлена певною метою :поінформувати, переконати, спонукати учасників до певних дій.

Найлегше досягти мети інформуванням. Потрібно викласти думку, подбавши про те, щоб вона була зрозумілою аудиторії. Для переконання слід домогтися не лише сприймання інформації, а й згоди з нею, а це потребує зняття упередженості у слухачів. Найскладнішим є спонукання до дії. Тут має бути великий психологічний вплив, пов'язаний з організацією сприймання, щоб не лише переконати, а й зумовити потребу діяти у певному напрямку. Це можливо, якщо викладач сформулює мету як ефект зростання особистості учня (збудити інтерес до теми). А для цього викладач, розповідаючи, прагне, щоб не лише зміст, а й мета розповіді були зрозумілі й сприйняті учнями, тобто співвіднести інтереси аудиторії з обраною темою.

Чому Європа? Європейський Союз? – запитаєте Ви. А відповідь дуже проста – ми є європейці. Україна прагне стати повноправним мешканцем європейського дому. І не тільки тому, що розташована в центрі Європи…

Своє право вона виборювала впродовж багатьох віків свого існування. Наші культури мають нерозривні зв’язки, тому одним із пріоритетів стратегічного розвитку України визнано інтеграцію нашої держави в Європейське співтовариство.

Європа – це багаторічна історія, досвід, політичні, духовні традиції європейських народів.

Європа – найцінніша скарбниця досягнень та пам’ятників культури.

Європа – один із осередків світової цивілізації, батьківщина великих географічних відкриттів, промислових революцій, великих міст та промислових агломерацій. Вона є колискою міжнародної економічної інтеграції.

У Європи є велика перспектива перетворення  в район миру та міжнародного співробітництва.

Подивіться уважно на карту світу і знайдіть там Україну – вільну й незалежну, де ми народилися, навчаємося, створюємо сім’ї.

Погляньте на карту світу. Бачите, як багато країн у світі, як багато народів живе на планеті Земля? А серед них і ми – українці.

Методичний коментар. Для емоційного забарвлення вступної мотиваційної розповіді доцільно навести слова Ліни Костенко, яка пишалася своєю країною, що є значимим прикладом патріотизму та національної гордості.

«А ви думали, що Україна так просто. Україна - це супер. Україна - це ексклюзив. По ній пройшли всі катки історії. На ній відпрацьовані всі види випробувань. Вона загартована найвищим гартом. В умовах сучасного світу їй немає ціни».

Ліна Костенко

2.4. РОЗ’ЯСНЕННЯ ПРАВИЛ ГРИ

Методичний коментар. Викладач пояснює правила гри, акцентуючи увагу на категоріях пазлів, що допоможе учасникам гри зробити свідомий вибір напрямку своїх розумових дій та досягти перемоги.

Пропоную Вам ближче ознайомитися із культурою, історією, традиціями країн Європи і довести всім, що ми – європейці.

Правила гри прості. Є дві команди – розумні, кмітливі, наполегливі – справжні українці, одним словом – європейці.

На екрані представлено історичні пазли, які складається із 8 категорій:

  • географічний пазл;

  • історичний пазл;

  • асоціативний пазл;

  • математичний пазл;

  • літературний пазл;

  • українознавчий пазл;

  • спортивний пазл;

  • лінгвістичний пазл.

Кожна команда обирає категорію, яка їй до вподоби. У кожній категорії є 8 запитань, номер запитання обирається на свій розсуд. За кожну правильну відповідь Ви отримуєте синю або жовту зірку. Якщо Ви не знаєте відповіді, то можете скористатися допомогою групи підтримки. Якщо їх відповідь вірна, Ви отримуєте синю зірку. Дві синіх зірки еквівалентні одній жовтій.

Перемагає команда, яка отримає більше жовтих зірок.

Unknown Track - Unknown Artist
00:00 / 00:00
bottom of page