The last drop!
Автор:
викладач англійської мови Світлана Сергіївна Іванченко
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Методичний коментар. Цінність занять у гуртку англійської мови полягає у вихованні моральних якостей молоді: волі, наполегливості в подоланні труднощів, доведенні до кінця розпочатої роботи, критичного ставлення до себе. Участь у позакласній роботі дає можливість оцінити красу думки чи способу розв’язку, а отже розвиває естетичні почуття. Гурткова робота розширює кругозір учнів, сприяє розвитку критичного мислення, лаконічності мови, правильному застосуванню термінології, виховує в учнів самостійність, ініціативність, прагнення до творчості, розвиває вольові якості та формує культуру праці.
У наш час, коли країна переживає не лише економічну, а й екологічну кризу, невід’ємним компонентом навчально-виховної роботи є інтеграція питань екологічної освіти з різними навчальними предметами, як в урочний, так і в позаурочний час.
Засідання гуртка відбувається у формі учнівської екологічної конференції, де гуртківці мають змогу виступити у ролі молодих вчених-екологів, вони – основні дійові особи заходу. До засідання учні готувалися заздалегідь.
Викладач у підготовці та проведенні заходу виступає у ролі фасилітатора, тобто направляючого вектора, який займає нейтральну позицію, не вмішується у перебіг підготовки учнів, а лише координує їх діяльність.
Захід розпочинається з вітального слова.
ІІ. МОМЕНТ АКТУАЛІЗАЦІЇ УВАГИ АУДИТОРІЇ
2.1. «Earth Song»
Методичний коментар. Захід розпочинається відео кліпом Майкл Джексона «Earth Song». Використання прийому «відеовізуалізація» допоможе акцентувати увагу аудиторії на важливості тематики конференції, а також стане «містком» між етапом вступного слова та оголошенням теми заходу.
Перегляд відео закінчується обговоренням. На даному етапі використовується метод «брейн-стормінг», який, як правило, найбільш позитивний результат дає при застосуванні під час мотивації питань, пов’язаних із пошуком шляхів вирішення проблеми, а не усвідомлення змісту понять. Основним змістом використання цього методу є моральні орієнтації та цінності.
2.2. What or Who influences the environment?
Методичний коментар. Викладач ставить ключове запитання заходу, учні висловлюють свої думки.
You need to answer the key question "What or Who influences the environment? " in the end of our meeting.
2.3. Оголошення теми конференції
Методичний коментар. Викладач оголошує тему конференції. Відбувається обговорення девізу засідання.
«Formal education will make you a living. Self-education will make you a fortune» (З дипломом можна заробити на життя. Самоосвіта зробить Вас багатими).
The topic of our meeting is «The last Drop». We’ll speak about ecological problems and the way to solve them. Today you’ll be young ecologists.