4. Фінляндія
Нещодавно Фінляндія очолила список найкращих країн для життя за версією видання Newsweek. Схоже, що й у плані екології ця країна не має наміру здавати свої позиції.
У цій невеликій північній країні переробляється практично все, що можна переробити, включаючи органічні відходи, з яких роблять компост. Система збору відходів у Фінляндії дуже розвинена і включає в себе як контейнери для роздільного збору відходів у житлових дворах або в приватних будинках, так і так звані drop-off центри при великих міських супермаркетах.
Баки для роздільного збору сміття у дворах та в будинках обслуговують різні приватні і муніципальні компанії. Їх у кожному великому фінському місті безліч. Тому і вид окремо взятих контейнерів може змінюватись в залежності від компанії-перевізника відходів. Це можуть бути різнокольорові пластикові баки на колесах, один великий контейнер з різними відсіками або заглиблені баки однакового кольору.
У Фінляндії, як і в багатьох країнах Євросоюзу, існує система заставної вартості упаковки. Це означає, що, купуючи продукт, покупець платить не тільки за товар, а й за упаковку (зазвичай це банки та пляшки з-під різних напоїв). Сума ця фіксована, і покупець може отримати її назад, повернувши використану тару в магазин. На упаковці завжди вказана заставна вартість.
5. Коста-Ріка
Це одна з найменших держав Центральної Америки, розташована у найвужчій частині перешийка, який з’єднує два континенти - Північну й Південну Америки.
Економіка Коста-Ріки багато в чому залежить від екотуризму, тому країна прагне до 2021 року домогтися нульового балансу викиду вуглецю. Коста-Ріка змогла уникнути серйозної вирубки лісів, яка загрожує іншим країнам Латинської Америки. Вона отримала 97 пунктів зі 100 можливих в категоріях «лісу», «забруднення повітря» і «зміни клімату». З іншого боку, країна не дуже справляється з питаннями охорони і збереження морських територій, що потребують захисту.
Коста-Ріку називають «країною-заповідником» за величезну різноманітність дикої флори й фауни. Таку кількість Національних парків рідко де ще можна зустріти, а природні території, що знаходяться під охороною, становлять майже 25% загальної площі країни.
Тут дуже низький відсоток курців. А на сміттєвозах написано «з турботою про майбутнє».
Коста Ріка трепетно ставиться до екології своєї країни, причому не тільки на рівні держави, а й на рівні жителів. Навіть в індіанському селищі глибоко в джунглях, без електрики і доріг, дітей у школі вчать сортувати сміття. По всій країні спостерігаються розсипи вітроелектростанцій, є також геотермальні станції.