top of page

ЕКОСИСТЕМА ТИХООКЕАНСЬКОГО СМІТТЄВОГО ОСТРОВА

Північно-Тихоокеанський вир - це свого роду пустеля в Світовому океані, куди з усіх кінців світу століттями зноситься найрізноманітніший непотріб - водорості, трупи тварин, деревина, уламки кораблів. Це справжнє мертве море. Через велику кількість гниючої маси вода в цьому районі насичена сірководнем, тому Північно-Тихоокеанський вир вкрай бідний життям - тут немає ні великих промислових риб, ні ссавців, ні птахів. Нікого, крім колоній зоопланктону. Тому сюди не заходять і промислові судна, навіть військові і торгові кораблі намагаються обходити стороною це місце, де майже завжди панує високий атмосферний тиск і смердючий штиль.

Один такий острів, розміром більше американського штату Техас, плаває між Каліфорнією, Гавайями і Аляскою – це мільйони тонн сміття. Острів швидко росте, щодня в океан з усіх материків скидається приблизно 2,5 мільйона шматочків пластику й іншого сміття. Повільно розкладаючись, пластик завдає серйозної шкоди навколишньому середовищу. Пластикові відходи в Тихому океані є причиною загибелі більше мільйона морських птахів на рік, а також більше 100 тисяч особин морських ссавців. У шлунках мертвих морських птахів знаходять шприци, запальнички і зубні щітки - всі ці предмети птахи заковтують, приймаючи їх за їжу. У 2001 році маса пластика перевищувала масу зоопланктону в зоні острова в шість разів.

Схожий острів можна зустріти і в Саргасовому морі - це частина знаменитого Бермудського трикутника. Раніше ходили легенди про острів з уламків кораблів і щогл, який дрейфує в тих водах, тепер дерев’яні уламки замінилися на пластикові пляшки і пакети, і в даний час ми зустрічаємо справжні сміттєві острова.

За даними Грінпіс, щороку в світі виробляється більше 100 млн. тонн пластикових виробів і 10% з них врешті-решт потрапляє в Світовий океан. Сміттєві острова зростають з кожним роком все швидше і швидше. І зупинити їх зростання можемо тільки ми з вами, відмовившись від пластика і перейшовши на багаторазові сумки і на пакети з рециклюючих матеріалів (ті, що піддаються переробці).

Подорож підготували учні групи ОП-31

bottom of page