top of page

ТОП-7 СМІТТЄВИХ

БІЗНЕС-ІДЕЙ

БІЗНЕС-ІДЕЯ №1. СКУЛЬПТУРИ ЗІ СМІТТЯ.

Для китайського художника Ма Ляньбіна сміття є одночасно джерелом натхнення і робочим матеріалом. Зі сміття він створює витвори мистецтва, облагороджуючи ними міста і таким чином заробляє мільйони.

Його фігури стоять у багатьох китайських мегаполісах. Туристи і жителі міста іноді навіть не здогадуються, що цікаві фігури в їх місті зроблені зі звичайного сміття - старих вентилів, шестерень, ланцюгів, бочок, деталей від дитячих колясок, старих ганчірок і битого порцеляну. Сміттєва знахідка подобаються всім: і владі, і мешканцям, адже завдяки цьому міста стають не просто чистіше, але і красивіше.

Як зазначає сам Ма Ляньбін, він своїм прикладом хоче підняти професію сміттяра до мистецьких висот. Ініціатива благородна, та ще й до того ж прибуткова.

БІЗНЕС-ІДЕЯ №2. БІЗНЕС НА ХЛАМІ

Виявляється сміття може стати справжнім джерелом збагачення не тільки для компаній, що займаються його збиранням та утилізацією, але і для будь-якої людини, що володіє нестандартним мисленням і відсутністю упереджень.

Візьмемо, наприклад, Майка Торна, який, отримавши від керівника доручення вивезти з офісу старі меблі, зіткнувся з відсутністю компаній, що надають подібні послуги. Він повернувся в рідне місто Онтаріо, Канада, де за 500 доларів купив старий контейнер і почав свій бізнес. Його підприємство займається вивезенням старих меблів, обладнання, техніки, холодильників, будматеріалів та іншого мотлоху. При цьому весь цей непотрібний мотлох не викидається, а ретельно сортується. Все що підлягає ремонту та відновленню відновлюється і продається.

Бізнес виявився настільки успішним, що ось вже 6 років Майк Торн продає сміття не тільки канадським але і американським компаніям.

БІЗНЕС-ІДЕЯ №3. СМІТТЄВИЙ САЙТ

А ось автори проекту BuilderScrap вирішили сфокусуватися на бізнесі, що має найбільшу кількість відходів і невикористовуваних залишків. Вони створили сайт, на якому будівельні організації та приватні особи можуть розміщувати інформацію про наявних залишку будівельних матеріалів, а також про б/у будівельні матеріали, які вони хотіли б реалізувати або віддати безкоштовно.

БІЗНЕС-ІДЕЯ №4. БУДИНОК МАЙБУТНЬОГО

Очевидно, розвиваючи цю думку, американський архітектор Майкл Рейндолс вирішив, що сміття може стати відмінним і, що важливо, безкоштовним будівельним матеріалом навіть для житлових будинків. Використовуючи свій безперечний архітектурний талант і пристрасть до непотребу, він створив потужний і дуже успішний бізнес «будинок майбутнього» – будівництво житлових будинків з покришок і сміття. Причому основний дохід приносить йому не саме будівництво, а продаж технології будівництва і проведення семінарів з навчання нюансів «покришечної архітектури».

Несучі стіни, побудовані за технологією «будинок майбутнього», будуються зі старих покришок, заповнених землею, а внутрішні перегородки - зі старих каністр, пляшок та іншої тари. Як не дивно – в такому вигляді вони володіють ідеальною теплопровідністю, що в сукупності зі спеціально розробленою конструкцією вікон зводить до нуля потребу в опаленні.

БІЗНЕС-ІДЕЯ №5. АКСЕСУАРИ ЗІ СМІТТЯ

Найбільш амбітну мету поставила перед собою невелика компанія TerraCycle, яка вирішила довести всьому світу, що сміття може бути не тільки функціональний, але і прекрасний, запустивши модну лінію аксесуарів зі сміття.

Стараннями дизайнерів компанії браковані упаковки перетворюються в симпатичні сумки, коробки для олівців, сніданків і т. п.

Компанія співпрацює з багатьма великими виробниками харчових продуктів і соків, які і постачають їй браковані упаковки для виготовлення незвичайних аксесуарів.

У виграші всі - виробники отримують додатковий спосіб пропіарити свої товари (логотипи на упаковках ніхто не затирає), а TerraCycle отримує безкоштовне сировину і інтерес громадськості до свого бізнесу.

БІЗНЕС-ІДЕЯ №6. СКЛЯНІ ГРОШІ

Ніколас Пол, підприємець із Чикаго, оволодівши навичками склодуву, придумав оригінальний, але простий спосіб робити гроші зі сміття. Він виробляє стакани з використаних пляшок відомих брендів: Dr.Pepper, Pepsi, Rolling Rock, Red Stripe, Grey Goose, Coca-Cola.

Технологія переробки використаної пляшки в стакан проста - пляшка ретельно миється, потім поміщається в спеціальну піч і нагрівається до стану плавлення. Після того, як пляшка стає м'якою, їй надається потрібна форма склянки, і вона знову поміщається в піч, де температура знижується.

І переплавляти можна не тільки скляні пляшки, навіть викинута пластикова тара може перетворитися на золото в руках справжніх підприємців.

БІЗНЕС-ІДЕЯ №7. ПЛАСТИКОВА НАФТА

Компанія Envion із Вашингтона знайшла спосіб перетворювати пластикові пляшки на нафту. Розроблений компанією Envion генератор Envion Oil Generator здатний виробляти 50 000 барелів нафти з 10 000 тонн пластику в рік. Технологія виробництва нафти заснована на екстрагуванні вуглеводнів з пластику без застосування каталізатора шляхом охолодження сировини термічним крекінгом у вакуумі.

Вартість однієї тонни при такому способі виробництва становить 17 доларів. При цьому, він легкий в експлуатації і установці, має високу продуктивність і не забруднює довкілля шкідливими викидами.

bottom of page